doradni2.jpg
Partner
ASHIBRIDI
AS HIbridi Slovensko Logo.png
semenska2.jpg

História spoločnosti sa začala písať v roku 1990. V Belehrade bola založená rodinná spoločnosť Chemical Agrosava, ktorá patrí od začiatku rodine Mirkovičovcov.  Zakladateľ spoločnosti Jovan Mirković riadil spoločnosť prvých 15 rokov, a následne jeho syn Petar Mirković  pokračuje v úspešnom riadení spoločnosti až do súčasnosti. Od začiatku bolo hlavnou myšlienkou vytvorenie špecializovanej spoločnosti v oblasti ochrany rastlín. Táto myšlienka viedla k partnerstvu a úzkej spolupráci s niekoľkými nadnárodnými spoločnosťami, ktorá pokračuje do dnes.

V roku 2004 bola založená šľachtiteľská stanica AS Hibridi ako dcérska spoločnosť firmy Chemical Agrosava, ktorá sa špecializuje na selekciu a šľachtenie kukurice.  Od roku 2016 sa šľachtiteľský program rozšíril o selekciu a šľachtenie pšenice. Za toto relatívne krátke obdobie bolo zaregistrovaných a zasiatych viac ako 60 hybridov kukurice a to nie len v Srbsku, ale aj v mnohých štátoch od Francúzska po Irán. AS Hibridi bola prvá spoločnosť, ktorá zaregistrovala hybridnú pšenicu a urobila veľký krok vpred, pokiaľ ide o produkciu obilnín. 

DJI_0909.JPG

Jedinečnosťou spoločnosti sú silážne LEAFY AS Hybridy z diaľky na poli ľahko rozpoznateľné vďaka ich výške, (extrémnemu) olisteniu a sýtej zelenej farbe. LEAFY AS hybridy sú určené výlučne na výrobu vysokokvalitnej siláže pre hovädzí dobytok a bioplynové stanice.  Silážne LEAFY AS Hybridy sú jedinečným výrobkom a postupne sa stávajú dominantou aj v ostatných krajinách EÚ aj mimo EÚ. Samozrejmosťou portfólia je široké spektrum zrnových vysokovýkonných AS Hybridov.