BG LOGIKA

  • Letná - ozimná pšenica
  • Stredne skorá odroda
  • Pôvod Srbsko
  • Zapísaná do európskeho katalógu odrôd v roku 2020

BG KLIMATIKA sa vyznačuje vynikajúcou mrazu vzdornosťou. Pri jej výška stebla, t.j.  97 cm, sa vyznačuje dobrou odolnosť proti po-liehaniu. Tolerancia proti suchu a stresu pri vysokých teplotách je veľmi dobrá. Má veľmi dobrú odolnosť proti najbežnejším chorobám pšenice. Dosahuje veľmi dobré a stabilné výnosy. Kvalita zrna je veľmi dobrá, s obsahom bielkovín 15,2% a OH 830 g. Odporúčaný výsevok je 500-570 klíčivých zŕn /m2. V tomto roku ju ponúkame už zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod