TOMA

  • Neskorá odroda 0
  • Nadštandardné vetvenie

Je to neskorá odroda, ktorú odporúčame každému, kto si môže dovoliť pestovanie sóje fazuľovej s neskorším zberom. TOMA má nadštandardné vetvenie s veľkým výskytom 4 bôbových strukov. Odporúčame ju pestovať v širokých riadkoch. Vyznačuje sa stabilitou úrod, širokou adaptabilitou, toleranciou k poliehaniu a uspokojivou toleranciou k najbežnejším chorobám. Farba kvetov je fialová, zrelosť struku šedá a farba pupku žltá. Úrodový potenciál je nad 4 t/ha s obsahom bielkovín 40-42%. Je ľahko rozpoznateľná kvôli svojim kopijovitým tvarom listov.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod