Soja-KORANA-Lucagra-osiva-slovensko.jpg
SÓJA

Vážení pestovatelia,

 

pred uvedením na trh sa snažíme vždy nové odrody vyskúšať a pozorovať ich v našich klimatických podmienkach na Slovensku. V prvej skúšobnej sezóne sme sa rozhodli zaradiť do pokusov odrody od partnerov z Inštitút poľných a zeleninových plodín NS Seme v Srbsku a Poľnohospodársky inštitút Osijek v Chorvátsku. 

 

V pokusoch bolo celkovo 9 odrôd od skorších skupín v kategórii 000 až po I. V našom portfóliu aktuálne nájdete 5 odrôd, ktoré nás presvedčili najviac. Vyzdvihli by sme odrodu KORANA, adaptabilnú odrodu na rôzne pôdy s hlavným úrodovým potenciálom v strednej časti rastliny. 

 

Príjemne prekvapila aj  odroda LUCIJA, ktorá výnosom a obsahom bielkovín dopadla v našom internom pokuse najlepšie. Veľmi nás teší, že sa nám na jednom z pokusov na podniku DONA s.r.o., Veľké Revištia podarilo zorganizovať aj náš prvý deň poľa sóje fazuľovej. 

 

Veľká vďaka patrí všetkým 40 návštevníkom ako aj ľuďom z poľnohospodárskeho podniku  DONA s.r.o., Veľké Revištia. Bližšie informácie k jednotlivým odrodám nájdete na ďalších stranách. V tabuľke je vidieť všeobecný odporúčaný výsev podľa skupín skorosti. Pre bližšie informácie neváhajte kontaktovať náš Lucagra tím.

Soja-tabulka-uvod-Lucagra-Osiva-2020-Slo