OS 398

FAO 390.
Hybrid s dobrou adaptabilitou.
  • Typ zrna: konský zub
  • Na suché zrno aj siláž
  • Výborný na kŕmenie
  • Počet riadkov zŕn v šúľku 16 – 18
  • Hustota výsevu medzi rastlinami 18 - 19 cm
  • Odporúčaný výsevok 75 – 79 x 1000 klíčivých zŕn/ha

Trojúčelový hybrid kukurice: na zrno, CCM alebo siláž. Vhodný aj pre skoršie termíny sejby so stabilnými výnosmi v rôznych pestovateľských podmienkach.

Ide o nižší hybrid, ktorý dobre znáša aj hustejšie výsevy. Má nižšie položený stredne veľký valcový šúľok. Hlboké a rozvetvené korene umožňujú zásobovanie rastliny vodou a živinami aj v podmienkach nedostatku ľahko dostupnej vody, ako aj na pôdach s horšími fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami.

Tento hybrid má vynikajúcu toleranciu voči najrozšírenejším chorobám. Je vysoko prispôsobivý rôznym podmienkam pestovania.

*výsledky úrod v t/ha.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod