MAXIM

  • 2 radový ozimný jačmeň
  • Stredne neskorá odroda
  • Pôvod Chorvátsko

Maxim je uznávaná odroda, ktorá sa pestuje vo viacerých krajinách v rámci EU, ale aj mimo nej. Preukázal mimoriadnu adaptabilitu a stabilitu výnosov v rôznych výrobných oblastiach. Je určený primárne na kŕmne účely. Má približne 86 cm dlhé, silné a elastické steblo, s dobrou odolnosťou proti poliehaniu. Klas je vzpriamený a hustý s dlhými osinami. Vyznačuje sa veľmi dobrým prezimovaním, výrazným odnožovaním a vysokou odolnosťou proti nepriaznivým vplyvom klimatických zmien. Je tolerantný proti širokému spektru naj-bežnejších chorôb jačmeňa. Priemerná HTZ je 50 g. Odporúčaný výsevok 210 – 220 kg/ha. V tomto roku ju ponúkame už zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod