ROKO

  • 6 radový ozimný jačmeň
  • Stredne neskorá odroda
  • registrovaný pre EÚ 2018

Nová odroda viacradového ozimného jačmeňa určená na výrobu kŕmnych zmesí. Odroda Roko má špecifické nezameniteľné široké olistenie, vďaka čomu výborne vegetuje a znáša jarné a letné teplotné výkyvy. Vyznačuje sa dobrou odolnosťou proti najrozšírenejším chorobám jačmeňa. Pri pestovaní v rôznych lokalitách Slovenska preukázal mimoriadnu adaptabilitu a stabilitu úrody zrna aj napriek neskoršiemu dozrievaniu. Zrno je veľké, pekne tvarované a vyznačuje sa vysokým obsahom bielkovín. Steblo dorastá do výšky 90 cm. Je pevné a pružné, vďaka čomu dobre odoláva poliehaniu. HTZ 42 – 46 g. Kvôli vysokému koeficientu odnožovania, je potrebný nižší výsev – v optimálnych podmienkach odporúčame 150 – 170 kg/ha.

V sezóne 2023 k dispozícii z chorvátskeho množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod