BEĆAR

  • Osinatá letná - ozimná pšenica
  • Skorá odroda
  • Kvalitatívna trieda A2/B1
  • registrovaná pre EÚ 2020

Nová vysokoúrodná odroda s atraktívnym veľkým klasom. Nižšie, cca. 76 cm vysoké steblo robí túto odrodu perfektne odolnou voči poliehaniu. Za bežných podmienok teda nie je potrebné používať regulátor rastu. Dosahuje zrno výnimočnej kvality s vysokým obsahom bielkovín 13,9%, lepku 28%, HTZ 44 g a pádovým číslom 320. Mrazuvzdornosť a odolnosť proti najbežnejším listovým a klasovým chorobám je veľmi dobrá. Ideálna voľba pre pestovanie v rôznych produkčných oblastiach, predovšetkým však v lokalitách s vysokým rizikom poškodenia porastu divou zverou. Odporúčaný výsev 220 – 260 kg/ha.

 V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod