BG DURIAMO 2S

  • Presievková tvrdá pšenica
  • Stredne skorá odroda
  • Pôvod Srbsko
  • Registrovaná pre EÚ 2019

BG DURIAMO sa môže vysievať v neskorých jesenných ako aj veľmi skorých jarných termínoch. Vyznačuje sa vynikajúcou mrazuvzdornosťou, adaptabilitou na suché podmienky a výborne znáša vysoké horúčavy. Aj napriek priemernej výške stebla 92 cm má excelentnú odolnosť proti poliehaniu. Má vynikajúcu toleranciu proti hnedej a čiernej hrdzi, rovnako tak múčnatke. Dosahuje veľmi dobré a stabilné úrody z jesenných aj jarných výsevov. Kvalita zrna je veľmi dobrá, s obsahom bielkovín 14,5% a OH 850 g. Odporúčaný výsev je 520-570 klíčivých zŕn /m2.

V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod