BARUN

  • Ozimný 2-radový sladovnícky jačmeň
  • Stredne skorá odroda
  • Registrovaný pre EÚ 2011
  • Sladovnícka kvalita

Barun je jednou z najviac zastúpených odrôd ozimného dvojradového jačmeňa z výberového programu Poľnohospodárskeho Inštitútu Osijek. Táto odroda bola schválená na sladovnícke účely. Nachádza sa na zelenej listine spoločnosti Heineken v Chorvátsku. Viaceré slovenské sladovne ho zaradili do svojej výroby. Vyznačuje sa  optimálnym obsahom dusíkatých látok v zrne. V parametri „Podiel zrna nad sitom 2,5 x 20 mm“ dosahuje štandardne hodnoty nad 90%. Cennými vlastnosťami tejto odrody sú tolerancia proti najbežnejším chorobám a suchu. Nízke, pevné a pružné steblo sú predpokladom odolnosti proti poliehaniu. Výška a stabilita úrody sa potvrdila v širokej produkčnej oblasti jeho pestovania, predovšetkým na východe SR, kde sme zaznamenali výnosy aj blízko 9t/ha. Odporúčaný výsev 220 – 250 kg/ha.

V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod