BARBA

  • Osinatá letná - ozimná pšenica
  • Skorá odroda
  • Kvalitatívna trieda A2/B1
  • registrovaná pre EÚ 2020

V rámci spolupráce s našim partnerským šľachtiteľským ústavom – POLJINOS OSIJEK sme pre Vás pripravili do tejto sezóny vysokoúrodnú odrodu BARBA. Jej geneticky úrodový potenciál v rozpätí od 9-11t/ha bol potvrdený v početných predbežných pokusoch, na základe čoho bola táto odroda doporučená pre intenzívne poľnohospodárstvo. Odroda sa vyznačuje výnosovou stabilitou a  pravidelným vzchádzaním v lepších rovnako aj horších podmienkach. Odnožuje viac do strán, disponuje stredne vysokým a pevným steblom, výška porastu v priemere 75 – 78 cm.  Veľmi dobre toleruje najbežnejšie choroby pšenice, čo uľahčuje udržanie výborného zdravotného stavu porastu. Vhodná pre pestovateľov s vyšším výskytom zveri v katastri. V bežných podmienkach odporúčame siať 210 – 250 kg/ha. HTZ na úrovni 45 – 50g, obsah proteínov 11-13%.

V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod