GARAVUŠA

  • Bezosinatá letná - ozimná pšenica
  • Stredne skorá odroda
  • Kvalitatívna trieda A1/A2
  • Registrovaná pre EÚ 2019

Garavuša je novšia bezosinatá odroda ozimnej pšenice od nášho chorvátskeho partnera. Ide o veľmi dobrú adaptabilnú odrodu vhodnú na pestovanie vo všetkých produkčných oblastiach SR. Táto odroda má priemernú dĺžku stebla 70 cm. Steblo je nízke, elastické, veľmi dobre odolné proti poliehaniu. Klasy sú atraktívne, odolné proti vypadávaniu, a s kvalitným zrnom. Priemerná HTZ je 41 g, obsah proteínov 13,7%, lepok 29% a pádové číslo 410. Výnosový potenciál až 11 t/ha. Vyznačuje sa raketovou vzchádzavosťou, vysokou stabilitou výnosov a mimoriadne vysokou stabilitou kvality, ktorú dosahuje aj v nepriaznivých ročníkoch. Veľmi dobre znáša zimu a je odolná proti najbežnejším chorobám.  Kvalitatívnym prihnojovaním dusíka do klasu je možné dosiahnuť s touto odrodou stupeň kvality E. Odporúčame siať 220 – 260 kg/ha.

V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod