INDIRA

  • Osinatá letná - ozimná pšenica
  • Skorá odroda
  • Kvalitatívna trieda B1
  • registrovaná pre EÚ 2020

V rámci odrôd hladkých pšeníc vhodných pre intenzívne poľnohospodárstvo, sme pre Vás do ponuky v tejto sezóne zaradili vysokoúrodnú odrodu INDIRA. Jej geneticky úrodový potenciál je nad 11t/ha bol potvrdený v predbežných pokusoch a porovnávacích testoch s poprednými odrodami v Chorvátsku i v iných krajinách. Odroda je mimoriadne adaptabilná. Výborne toleruje všetky bežne ochorenia a škodcov. Odnožuje viac do strán, disponuje stredne vysokým a pevným steblom, výška porastu v priemere 75 – 78 cm.  Veľmi dobre toleruje najbežnejšie choroby pšenice, čo uľahčuje udržanie výborného zdravotného stavu porastu. V bežných podmienkach odporúčame siať 210 – 250 kg/ha. HTZ na úrovni 45 – 50g, obsah proteínov 11-13%.

V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod