KRALJICA

  • Bezosinatá letná - ozimná pšenica
  • Stredne skorá odroda
  • Kvalitatívna trieda E, A1/A2
  • Registrovaná pre EÚ 2010

Jednoznačne patrí medzi našu najobľúbenejšiu a najpestovanejšiu odrodu, o čom svedčí aj vaše opätovné zaradenie do osevných postupov, či už v stupni C1 alebo C2. Za posledné tri roky bola vyskúšaná a s obľubou pestovaná mnohými z Vás, predovšetkým v južnej, juhozápadnej a juhovýchodnej produkčnej oblasti Slovenska. Kraljica je taktiež jedna z najrozšírenejších odrôd pestovaných v Chorvátsku, odkiaľ je aj jej pôvod. Priemerná výška stebla je 75 cm. Vyniká odolnosťou proti poliehaniu, mrazu  a proti najbežnejším listovým aj klasovým chorobám. Vďaka kratšiemu steblu v mnohých prípadoch nie je potrebné použitie regulátorov rastu. Je to bezosinatá pšenica s vysokým genetickým potenciálom úrody 11t/ha a priemernou HTZ 40 g. V optimálnych podmienkach odporúčame výsev 225 – 250 kg/ha.

V sezóne 2023 k dispozícii zo slovenského množenia.

TOUR DE OBILNINY

Lucagra v spolupráci s MV-servis, Bacaro a spoločnosťou Biolife (lokalita: Dvory nad Žitavou, Trnava, Chynorany) a spoločnosťou Pöttinger (lokalita: Nižná Pokoradz, Kuzmice), Vás pozýva na poľné dni obilnín po Slovensku.

Veríme, že si dokážete nájsť čas a niektorý z 5 termínov Vám bude vyhovovať. Poľné dni organizujeme najmä pre Vás pestovateľov. Poľné dni sú skvelá príležitosť pre získanie informácii o aktuálnej ponuke osív a ich špecifikácií. Je to príležitosť pre vymieňanie si poznatkov z pestovania a informácií z nášho sektora. Pripravili sme pre vás zaujímavý a dynamický program.

Viac sa dočítate tu : https://www.lucagra.eu/aktuality/tour-de-obilniny/

Začnite písať, aby sa Vám začali zobrazovať výsledky vyhľadávania.
Úvod